Якщо ви не впевнені в стабільності свого подальшого процесуального статусу, Вам необхідно скористатися послугами професійного захисника.
Перш за все, відповідно до норм чинного законодавства, свідок це фізична особа, яка є учасником кримінального провадження та якій відомі обставини, що підлягають доказуванню у кримінальній справі та яка викликана для давання показань . На практиці ж, сторона обвинувачення, навмисно викликає фігуранта кримінальної справи на допит в якості свідка та зловживаючи своїми повноваженнями, змінює статус свідка на статус підозрюваного або відразу після прибуття особи до органів слідства, або відразу після проведення допиту майбутнього підозрюваного в якості свідка. У будь-якому разі, на нашу думку, зазначені дії сторони обвинувачення є протизаконними та не відповідають нормам чинного Кримінального процесуального Кодексу України. Щодо зміни статусу свідка на статус підозрюваного відразу після прибуття фігуранта кримінальної справи до органів слідства, то стороною обвинувачення виклик підозрюваного, свідка або іншого учасника кримінального провадження відбувається шляхом отримання останнім повістки, яка повинна містити, зокрема процесуальний статус, в якому перебуває викликана особа. Тобто, якщо слідчий, наприклад, викликає фігуранта кримінальної справи в якості свідка, службова особа прямо зазначає про це в повістці та зміна процесуального статусу свідка на статус підозрюваного по факту прибуття до органів досудового слідства прямо порушує, на нашу думку, ч. 8 ст. 135 КПК України, відповідно до якої, особа що викликається до сторони обвинувачення має бути повідомленою не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом.
Щодо зміни статусу свідка на статус підозрюваного відразу після допиту фігуранта кримінальної справи в якості свідка , то в такому випадку, до вищезазначеного ще додатково додається те, що свідок , відповідно до норм КПК України, з одного боку зобов’язаний давати правдиві показання під час досудового розслідування та за завідомо неправдиві показання або за відмову від давання показань слідчому, прокуророві, свідок несе кримінальну відповідальність, а з іншого боку, підозрюваний має право не говорити нічого з приводу підозри проти нього та у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання.
Якщо Вас викликають в правоохоронні органи на допит в якості свідка та Ви відчуваєте, що Ваш статус може змінитися, вважаємо, що правова допомога адвоката по кримінальним справам Вам просто необхідна. Кримінальний адвокат що здійснює свою діяльність в м. Києві та в Київський області надасть правову допомогу адвоката свідку , прийме участь у такій слідчій дії, як допит свідка , підкажить де давати показання, а де не варто їх давати, щоб показання не стали підставою для підозри та обвинувачення.
Звертайтеся до адвоката по кримінальним справам Тітова Ігоря Сергійовича 24 години на добу, 365 днів на рік та Ви завжди отримаєте повноцінну юридичну допомогу у кримінальних справах.