Адвокат Київ ТІТОВ І.С.

Я є потерпілим в кримінальному провадженні. Чи має право адвокат збирати докази, щодо винуватості злочинця ?

Доброго дня. Так, відповідно до норм чинного Кримінального процесуального законодавства, адвокат потерпілого має право подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду тощо. Зокрема, пропоную на прикладі розглянути таке питання, як тимчасовий доступ та отримання інформації, що перебуває у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку). Перш за все хочу зазначити, що інформація, що перебуває у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв'язку), відноситься до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, тому зазначену інформацію неможливо отримати шляхом надання оператору мобільного зв’язку запитів, у тому числі адвокатських, заяв, листів тощо.

Однак, нормами КПК України, передбачений такій захід забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів, у тому числі і до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю. Право на отримання такої інформації є не тільки у слідчого, прокурора або суду, а й у іншої сторони кримінального провадження, у тому числі потерпілого та / або адвоката потерпілого.

Для цього, адвокату необхідно звернутися до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні оператора телекомунікацій (мобільного зв'язку). Розглянувши клопотання, слідчий суддя, якщо визнає його вмотивованим, постановляє відповідну ухвалу. Після цього, сторона кримінального провадження, з зазначеною ухвалою, має право звернутися до оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) та здійснити виїмку документів (їх копій) зазначених в ухвалі, з послідуючим наданням вилучених документів слідчому, прокурору, суду, як доказів щодо винуватості підозрюваного / обвинуваченого або, як доказів, що підтверджують або спростовують обставини в кримінальному провадженні.

Адвокат Тітов Ігор Сергійович має досвід в питаннях тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Звернувшись до нас, ми підготуємо необхідний пакет першочергових документів, підготуємо клопотання слідчому судді, приймемо участь у розгляді клопотання, здійснимо виїмку доказів в кримінальному провадженні, подамо вилучені докази (їх копії) слідчому, прокурору, суду.

© 2019 АДВОКАТ - ТІТОВ ІГОР СЕРГІЙОВИЧ

м. Київ, вул. Еспланадна, 32 в літері «В»
тел. +38 (097) 338-35-86
тел. +38 (050) 753-64-75