Адвокат ( Київ , Київська область ) Тітов Ігор Сергійович має багатий досвід у сімейних справах, щодо поділу майна подружжя.
Перш за все пропонуємо розібратись в питанні – яке майно подружжя є особистою приватною власністю чоловіка та дружини та не підлягає поділу відповідно до чинного законодавства України.
Перелік зазначеного майна є вичерпним та до нього відноситься: майно що набуте до шлюбу; майно що набуте на підставі договору дарування або в порядку спадкування; майно, що набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали одному з подружжю особисто; земельна ділянка, що набута під час шлюбу внаслідок приватизації; житло, що набуте під час шлюбу внаслідок приватизації; речі індивідуального користування ( у цьому випадку навіть коштовності, які були придбанні за спільні кошти є приватною власністю чоловіка або дружини ); нагороди, які отримані одним з подружжям за особисті заслуги; кошти які одержані чоловіком або дружиною за втрату речі, яка належала на праві особистої приватної власності та інш.
За загальним правилом, відповідно до норм Сімейного Кодексу України майно, що було набуто під час шлюбних відносин належить подружжю на праві спільної власності. При цьому, зазначене правило діє навіть якщо один з подружжя не мав на протязі шлюбних відносин особистих доходів та займався введенням домашнього господарства, виховував дітей, хворів та інше. Закріплюючи зазначене правило, законодавець передбачив, що спільною власністю подружжя є заробітна плата одного з подружжя, пенсія інші доходи тощо.
Щодо поділу спільного майна подружжя хотілось би звернути увагу, що поділ спільного майна подружжя може відбуватися не лише під час розірвання шлюбу, а навіть при умові, що подружжя знаходяться в шлюбних відносинах, але бажають розділити спільне майно.
Захищаючи рівноправ’я чоловіка та дружини законодавець наголошує, що частки майна подружжя є рівними.
Також зазначаємо, що майно є спільною власністю подружжя, якщо навіть чоловік та жінка офіційно не зареєстрували шлюб, але проживають однією сім’єю та не перебувають у іншому шлюбі.
Щодо розділу майна подружжя, то за загальним правилом, зазначене майно ділиться між чоловіком та жінкою в натурі. Речі які не можливо поділити присуджуються одному з подружжя з правом отримання грошової компенсації іншому подружжю. При цьому, з метою захисту прав сторони, якій буде виплачена грошова компенсація, зазначені грошові кошти потрібно внести іншою стороною на депозитний рахунок суду.
Щодо позовної давності в даній категорій справ, то вона не застосовується, якщо шлюб між подружжям розірвано та за загальним правилом складає три роки. Тобто законодавець не вимагає одночасного розірвання шлюбу та поділу майна.
В свою чергу, з метою уникнення спорів щодо поділу спільного майна подружжя пропонуємо укладати шлюбний договір в якому врегулювати всі майнові відносини між подружжям як при перебуванні у шлюбі, так і в процесі поділу спільного майна подружжя.
Звернувшись до професійного адвоката Тітова І.С. у цій категорії сімейних справ, Ви отримаєте:
- Професійну юридичну консультацію в питаннях поділу майна подружжя ;
- Адвокат здійснить заходи забезпечення позову, а саме через суд накладемо арешт на спільне майно, заборонимо вчиняти дії щодо спільного майна подружжя, зупинимо продаж майна та інш. ;
- Зберемо необхідні докази для суду, проведемо необхідні експертизи, щодо вартості майна ;
- Проведемо перемовини з іншою стороною з метою досудового врегулювання спору ;
- Звернемось до суду ;
- Представимо інтереси свого Клієнта в суді як на стороні Позивача так і на стороні Відповідача, як за участю так і за відсутністю свого Клієнта .
Якщо у Вас виникла життєва ситуація та Вам потрібен юрист при поділі майна, звертайтеся до адвоката Тітова І.С. невідкладно.