Розірвання шлюбу у будь-якому разі справа неприємна, але нажаль, іноді життя складається таким чином, що збереження шлюбу стає просто неможливим.
Сімейним Кодексом України передбачені дві основні підстави припинення шлюбних відносин. Це припинення шлюбу внаслідок смерті одного із подружжя або припинення шлюбу внаслідок його розірвання. Щодо першої підстави, то тут все зрозуміло, а ось щодо другої підстави, то тут необхідно зазначити, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя, у тому числі і на підставі рішення суду та внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя. Пропоную більш детально розглянути розірвання шлюбу за заявою подружжя. Якщо подружжя не має дітей, та обидві сторони згодні на розірвані шлюбу, вони мають право звернутися до органів Державної реєстрації актів цивільного стану з відповідною заявою. При цьому, зазначеним державним органом шлюб має бути розірвано навіть при наявності між подружжям майнового спору. Якщо подружжя має спільних неповнолітніх дітей, то в такий ситуації без звернення з заявою до суду не обійтись. При цьому, коли подружжя вже домовилися з ким буде проживати неповнолітня дитина, яку участь у вихованні дитини будуть брати батьки, який буде розмір аліментів, подружжя має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим, нотаріально посвідченим договором про вищезазначене, а суд в свою чергу після спливу одного місяця постановляє рішення про розірвання шлюбу.
Якщо один із подружжя не згодний на розірвання шлюбу, або невизначено місця проживання неповнолітньої дитини, законодавець передбачив право на пред’явлення позову одним із подружжя. Підставами для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя можливе, якщо судом буде встановлено, що спільне життя є неможливим, що збереження шлюбу суперечує інтересам одного з подружжя, або інтересам дітей та мають істотне значення. Моментом припинення шлюбу за рішенням суду – є день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Звернувшись до адвоката Тітова І.С., Ви, у будь-кому районі Києва отримаєте:
- Професійну юридичну консультацію з питань розлучення ;
- Адвокат підготує позовну заяву про розірвання шлюбу до суду;
- Адвокат підготує заяву про розірвання шлюбу до органів Державної реєстрації актів цивільного стану ;
- Представить інтереси Клієнта в суді, як за його участю, так і без участі свого Клієнта ;
- Оскаржить рішення суду в апеляційному порядку;
- Оскаржить заочне рішення суду .
Звернутися до професійного юриста, приватного адвоката , щодо питання розлучення подружжя , Ви можете за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 32-в, за номер телефону адвоката (097) 338-35-86, (050) 75-364-75, або електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.